Drobne programowanie

Kaczuś zaprasza do opowieści o algorytmach, językach programowania i strukturach danych

Na stronie stosowane są pliki cookies. Więcej na podstronie.
odsłon: 1398

#zaczytani 2019

Ebookpoint - zaczytani 2019
Z okazji nowego roku w księgarni Ebookpoint wybrane e-booki i audiobooki w specjalnych cenach! Po
 • 6,90zł
 • 9,90zł
 • 14,90zł
 • 19,90zł
 • 29,90zł
Zainteresowanym udostępniam pliki w formatach ods, xlsx i csv zawierającymi całą listę pozycji, by łatwiej było wyszukiwać.

Postanowiłem zaproponować kilka tytułów z różnych dziedzin. Znajdują sie tu książki, które mam, lub które czytałem ja, moja żona, bądź ktoś z dobrych znajomych i naszym zdaniem mogą kogoś zainteresować. Tak więc zaczynamy:

Propozycje książek o programowaniu bądź też luźno związanych z programowaniem

 • Język C++. Kompendium wiedzy Bjarne'a Stroustrupa 149,00zł 19,90zł (opisana krótko w innym miejscu strony)
 • Opus magnum C++11. Programowanie w języku C++ (komplet) Jerzego Grębosza 149,00zł 29,90zł (nowa wersja książki autora poczytnych książek do nauki języka C++. Ponieważ się bardzo różni, tak więc skusiłem się w zeszłym roku, aby mieć pogląd co się zmieniło. Zaleta, nie mamy błędów tłumacza. Wada/zaleta - rozwlekły sposób opisu, znany z poprzednich książek autora - czasami może to przeszkadzać, czasami niekoniecznie - zależy od naszej percepcji oraz warunków czytania - można spokojnie czytać w podróży bez konieczności sprawdzania kodu w komputerze. Wady: dla mnie za mało o nowych rzeczach z nowego standardu i to nie chodzi o to, że nie ma, ale dajmy na to o sprytnych wskaźnikach więcej dowiemy się, jak mogą być zaimplementowane, a nie kiedy najlepiej ich używać. Druga poważna wada, to to, że e-book dostępny tylko w formacie PDF)
 • C++. Biblioteka standardowa. Podręcznik programisty. Wydanie II Nicolaia M. Josuttisa 149,00zł 19,90zł (nowe wydanie bardzo popularnej książki opisującej bibliotekę standardową języka C++, ta opisuje standard C++11, przyjemność czytania psuje słabe tłumaczenie. Jak ktoś chce podszkolić wiadomości o C++, proponuję czytać z draftem do standardu, bo tłumacz w kilu miejscach trochę poprzekręcał informacje)
 • JavaScript. Wzorce Stoyana Stefanova 39,00zł 14,90zł (tę książkę polecił mi kolega, może w końcu wezmę się za nią, jak lista książek "do przeczytania" się zmniejszy, albo jak będę potrzebował znów coś pozmieniać w skryptach)
 • Algorytmy. Almanach George'a Heinemana, Gary'ego Pollice'a, Stanleya Selkowa 59,00zł 19,90zł (algorytmy, to coś co każdy szanujący się programista powinien poznać, a tu mamy opis wybranych algorytmów. To co wyróżnia tę pozycję, to dość ciekawy opisanych algorytmów)
 • Algorytmy, struktury danych i techniki programowania. Wydanie V Piotra Wróblewskiego 49,00zł 19,90zł (wspominałem krótko o tej książce opisując wydanie IV tej pozycji)
 • TDD. Sztuka tworzenia dobrego kodu Kenta Becka 49,00zł 19,90zł (Książka o metodzie TDD nie najgorsza - opisane na prostym przykładzie /choć druga cześć mogłaby spokojnie wylecieć/ trochę porad a'propos refaktoryzacji, oraz informacje, kiedy warto skorzystać z tej metody)
 • Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty Roberta C. Martina 69,00zł 19,90zł (w zasadzie chyba jedna z popularniejszych książek o stylu kodowania, co tu powtarzać)
 • Mistrz czystego kodu. Kodeks postępowania profesjonalnych programistów Roberta C. Martina 39,00zł 14,90zł (opisana na osobnej podstronie)
 • Zwinne wytwarzanie oprogramowania. Najlepsze zasady, wzorce i praktyki Roberta C. Martina 99,00zł 19,90zł (Kolejna książka Wuja Boba)
 • Geek w świecie korporacji. Podręcznik kariery programisty Michaela Loppa 39,00zł 14,90zł(opisana na osobnej podstronie)

Propozycje książek opisujących świat współczesny i historyczny

 • Automaty liczą. Komputery PRL Bartłomieja Kluski 23,00zł 9,90zł (opisana na osobnej podstronie)
 • Radiota, czyli skąd się biorą Niedźwiedzie Marka Niedźwieckiego 29,90zł 14,90zł (w promocji wersja e-bookowa i w audiobooku. Z poprzedniej książki "Nie wierzę w życie pozaradiowe" można było odnieść wrażenie smutku i samotności, łagodzonej przez pasję do muzyki i do radia. Tu pasji, ciepła i wielowątkowego Niedźwiedzia jest więcej. Jest to taka historia o Marku z Szadku, który studiował budownictwo w Łodzi, pracuje w Warszawie, a jak gdzieś jest za granicą, to kupuje płyty, i potem płaci za nadbagaż. Taka fafuła, jak sam o sobie mówi. Dla fanów Marka Niedźwieckiego, choć może i nie tylko)
 • Australijczyk Marka Niedźwieckiego 39,90zł 19,90zł (Doskonały przewodnik po Australii, z perspektywy wielokrotnego bywalca, miłośnika win australijskich oraz tamtejszej przyrody. Trochę historii o spotkanych ludziach i zdjęć. Książka do poduszki, ale też pozycja obowiązkowa dla tych, co planują wyjazd do Australii)
 • Kulisy Kulinarnej Akademii Marka Brzezińskiego 39,90zł 14,90zł (autor znany wielu osobom z anteny Trzeciego Programu Polskiego Radia, szczególnie z opisów Tour de France, serwuje nam opis Francji przy okazji opowieści o swoich studiach na prestiżowej akademii kulinarnej)
 • Wałkowanie Ameryki Marka Wałkuskiego 34,90zł 14,90zł (kolejny dziennikarz związany z Programem Trzecim. Książka opisana krótko w innym miejscu strony)
 • To jest napad! Czyli kawałek nieznanej historii Ameryki Marka Wałkuskiego 39,90zł 19,90zł (kolejna książka korespondenta z Waszyngtonu. Teraz dostępna również w postaci audiobooka.)
 • Absurdy PRL-u Piotra Lipińskiego i Michała Matysa 34,90zł 19,90zł (zbiór kilku ciekawych teorii dotyczących symboli PRL-u - krótki opis wykonany przez moją żonę. Warto przeczytać, szczególnie jak ktoś nie wie albo ie pamięta jak działało państwo polskie w tym okresie i jak ma się obecna polityka do tamtych czasów)
 • Wybrzeże Bułgarii. Travelbook. Wydanie 1 Roberta Sendka 24,90zł 9,90zł (sprawdził się ten przewodnik /w wersji drukowanej akurat/ podczas naszego wyjazdu)
 • Oporowscy herbu Sulima. Kariera rodziny możnowładczej w późnośredniowiecznej Polsce Tomasza Pietrasa 19,90zł 6,90zł (Tu taka kryptoreklama. Książka napisana przez dobrego kolegę. Czego się po niej spodziewać? Tego, że autor to szczególarz :))

Propozycje książek z innych dziedzin nauki i poradniki

 • Naucz się w 7 godzin: Jak tworzyć mapy myśli Slavcho Rangelova, Ireny Sidor-Rangełow i Anny Gergany Rangełow 27,00zł 9,90zł (Poradnik, jak nauczyć się tworzyć mapy myśli - nic nadzwyczajnego, ale cena nienajgorsza)
 • Test Marshmallow. O pożytkach płynących z samokontroli Waltera Mischela 39,90zł 14,90zł (Książka opisująca badania naukowe przeprowadzone na dzieciach odnoszące się do umiejętności odroczenia chwilowej przyjemności, by uzyskać większą nagrodę. Znajdziemy tam wiele wskazówek, jak wykorzystać wyniki eksperymentów w naszym życiu)
 • Jak występować i zabłysnąć Macieja Orłosia 29,90zł 9,90zł (Poradnik napisany przez znanego prezentera z uwagami na co powinniśmy zwrócić uwagę przygotowując się do występu publicznego. Dużo miejsce poświęcone jest wyglądowi, ale w końcu autor znany jest z ekranu telewizji)
 • Podręcznik startupu. Budowa wielkiej firmy krok po kroku Steve Blank i Bob Dorf 99,00zł 19,90zł (książka nie najgorsza, ciekawe przykłady, które mogą zmienić nasze myślenie o własnym biznesie. Wkurza trochę w tłumaczeniu "plan" jako "mapa drogowa", ogólnie książka dla każdego myślącego o własnym biznesie. Warto zacząć czytać zanim się zacznie.)
 • Sztuka wojny. Wydanie III Sun Tzu 29,90zł 9,90zł (klasyczna Sztuka wojny wzbogacona o uwagi następcy, Sun Pina oraz współczesne komentarze. Pozycja dostępna w tej cenie zarówno w postaci e-booka, jak i audiobooka)
 • Najmądrzejszy w pokoju. Jaki korzyści możemy czerpać z najważniejszych odkryć psychologii społecznej Thomasa Gilovicha i Lee Rossa 39,90zł 14,90zł (Książka w przystępny sposób opisująca różne zachowania ludzi. Można potraktować jako ciekawie napisany, prostym językiem wstęp do psychologii. Dodatkowo możemy skorzystać z niektórych przykładów tam opisanych jako przydatne porady zarówno biznesowe, jak i w życiu prywatnym)
 • Szczęśliwy X. Matematyka na co dzień Steven Strogatz 29,90zł 14,90zł (W miarę prosto wyjaśnione niektóre zagadnienia matematyczne. Fajnie było sobie niektóre przypomnieć, a przy niektórych się zdziwić, gdyż znałem inne tłumaczenia.)
 • Książę Niccolo Machiavelli (tłumaczenie: W. K. Marriott) 27,00zł 9,90zł (klasyczna książka o zdobywaniu i utrzymywaniu władzy)
 • SMOLAR Piłkarz z charakterem Jacka Perzyńskiego 24,99zł 14,90zł (historia życia jednego z wybitniejszych polskich piłkarzy, trochę anegdot, opis rzeczywistości PRL-u, ciekawe obserwacje - np skąd się buiorą problemy reprezentacji naszego kraju na imprezach, czy jak wygląda piłkarska pomostówka w Bundeslidze)

Propozycja książki "do poduszki"

 • Sztuka pierdzenia Pierre'a-Thomasa-Nicolasa Hurtauta 14,00zł 6,90zł (Zabawny esej napisany językiem zbliżonym do naukowego, analizujący na różne sposoby "pierdzenie" - uwaga nie dla każdego!)
 • Ani Mru-Mru. O dwóch takich, co było ich trzech Marcin Wójcik, Michał Wójcik, Waldemar Wilkołek 32,90zł 14,90zł (Książka w postaci rozmowy z wtrętami z członkami kabaretu Ani Mru Mru - ciekawa odprężająca pozycja, w sam raz do czytania na wakacjach)
 • Biuro Wszelkiego Pocieszenia Wojciecha Zimińskiego 32,90zł 14,90zł (słuchaczom czwartkowych wydań audycji "Urywki z rozrywki" chyba nie muszę przedstawiać. Książka to spisane monologi wygłaszane jeszcze w zeszłym roku na żywo w czwartki tuż przed godziną 9. Niestety dywagacje redaktorów o kolorze rajstopek w których przybyli do pracy nie są spisane w książce)
 • Biuro Wszelkiego Pocieszenia. Ministerstwo absurdu Wojciecha Zimińskiego 34,90zł 14,90zł (autorowi mało było sławy, więc wydał drugą część książki powyżej - dla lubiących teksty satyryczne)
 • Trzech panów w łódce (nie licząc psa) z angielskim Jerome K. Jerome 41,91zł 14,90zł (Klasyka, tym razem w wersji pozwalającej uczyć się angielskiego. Ostatnio przypomniałem sobie i znów w wielu miejscach ciężko było mi powstrzymać się by nie wybuchnąć śmiechem.)

2018-01-01 17:06:57


promocje książki e-book książka