Drobne programowanie

Kaczuś zaprasza do opowieści o algorytmach, językach programowania i strukturach danych

Na stronie stosowane są pliki cookies. Więcej na podstronie.
odsłon: 2019

Starsze artykuły

Zadarzało mi się wcześniej już pisywać krótsze, bądź dłuższe teksty o programowaniu. Ukazały się one w różnych miejscach. Niektóre z nich w internecie i do tych postanowiłem dać Państwu namiar w tym tekście.
Kilka moich artykułów o programowaniu pojawiło się w magazynie dyskowym Izviestia w numerze 11 oraz 12. Artykuły są dość leciwe, ale może komuś się przydadzą. Swojego czasu swoje artykuły o programowaniu z tych magazynów zaimportowałem na stronę www.
  • Pierwszy artykuł to rozważania na temat rozwiązywania układów równań liniowych metodą eliminacji Gaussa. Metodę większość osób zna, ale nie wszyscy zwracają uwagę na "szczegóły", w których zwykle ukryty jest "diabeł".
  • Są też 2 artykuły, które miały być wstępem do kursu programowania w C++, no niestety (albo stety) Izviestia nie przetrwała tak długo. Do lektury zapraszam tu i tu. W tekstach tych sa też komentarze kolegi LeMura.
  • Zdarzyło mi sie napisać również tekst o całce podwójnej funkcji 2 zmiennych. Dla spragnionych wyznwań tekst znajduje się równiez na starej mojej stronie.
  • Opisałem kod programu dodawanego niegdyś do kompilatora MaxonC, jako przykład programu w C++. Był to parser dla funkcji wprowadzanych z klawiatury. W tekście napisałem kilka słów na temat jak czytać kod, oraz gdzie i jakie zmiany warto zrobić, jesli chce się skorzystać z tego kodu. Autor kodu wyraził zgodę na opis i publikację źródeł.
  • Kilka słów o szukaniu ekstremum funkcji metodą złotego podziału.
  • Z innych stron - artykuł o makrach w C i C++, których nie lubię, ale które czasem najwygodniej jest wykorzystać.
Jak znajdę jeszcze gdzieś moje archiwalne artykuły, które z jakiś względów warto Państwu zaprezentować, nie omieszkam ich tu opisać i podać link do źródła.

2013-09-02 20:12:54


programowanie opis artykułów izviestia algorytmy Tomasz Kaczanowski Kaczuś