Drobne programowanie

Kaczuś zaprasza do opowieści o algorytmach, językach programowania i strukturach danych

Na stronie stosowane są pliki cookies. Więcej na podstronie.
odsłon: 1770

11 urodziny księgarni Ebookpoint

11 urodziny księgarni Ebookpoint
Z okazji 11 urodzin księgarni Ebookpoint, teraz wybrane książki i kursy video możemy kupić w specjalnych cenach!

Osoby, które chcą znaleźć coś dla siebie, a ciężko im się przedzierać przez multum stron, mogą pobrać informacje w plikach w formatach: csv, xlsx i ods. Tu postaram się przedstawić kilka propozycji, na które moim zdaniem warto zwrócić uwagę (skupiłem się jedynie na książkach):

Propozycje książek o programowaniu bądź też luźno związanych z programowaniem

Propozycje książek z innych dziedzin nauki, poradniki i pozycje o historii

 • Podręcznik startupu. Budowa wielkiej firmy krok po kroku Steve Blank i Bob Dorf 99,00zł e-book za 39,90zł, audiobook za 12,90zł (książka nie najgorsza, ciekawe przykłady, które mogą zmienić nasze myślenie o własnym biznesie. Wkurza trochę w tłumaczeniu "plan" jako "mapa drogowa", ogólnie książka dla każdego myślącego o własnym biznesie. Warto zacząć czytać zanim się zacznie.)
 • Książę Niccolo Machiavelliego (tłumaczenie: W. K. Marriott) 29,90zł e-book za 14,90zł, druk za 17,94zł (klasyczna książka o zdobywaniu i utrzymywaniu władzy)
 • Automaty liczą. Komputery PRL Bartłomieja Kluski 23,00zł e-book za 10,90zł (opisana na osobnej podstronie)
 • Radiota, czyli skąd się biorą Niedźwiedzie Marka Niedźwieckiego 29,90zł e-book za 12,90zł, audiobook za 12,90zł (Z poprzedniej książki "Nie wierzę w życie pozaradiowe" można było odnieść wrażenie smutku i samotności, łagodzonej przez pasję do muzyki i do radia. Tu pasji, ciepła i wielowątkowego Niedźwiedzia jest więcej. Jest to taka historia o Marku z Szadku, który studiował budownictwo w Łodzi, pracuje w Warszawie, a jak gdzieś jest za granicą, to kupuje płyty, i potem płaci za nadbagaż. Taka fafuła, jak sam o sobie mówi. Dla fanów Marka Niedźwieckiego, choć może i nie tylko)
 • Henryka Sytnera Wakacje na Dwóch Kółkach Robert Robb Maciąg i Henryk Sytner 39,00zł e-book za 16,90zł (osoby słuchające kiedyś radia zwanego Trójką kojarzą coroczną akcję "Wakacje na dwóch kółkach" organizowaną odkąd pamiętam w Polskim Radiu)
 • Kulisy Kulinarnej Akademii Marka Brzezińskiego 39,90zł e-book za 19,90zł, druk za 23,94zł (autor znany wielu osobom z anteny Trzeciego Programu Polskiego Radia, szczególnie z opisów Tour de France, teraz współpracownik Radia 357, serwuje nam opis Francji przy okazji opowieści o swoich studiach na prestiżowej akademii kulinarnej)
 • Wałkowanie Ameryki Marka Wałkuskiego 34,90zł e-book za 16,90zł, audiobook za 12,90zł (kolejny dziennikarz związany z Programem Trzecim. Książka opisana krótko w innym miejscu strony)
 • To jest napad! Czyli kawałek nieznanej historii Ameryki Marka Wałkuskiego 39,90zł e-book za 19,90zł, audiobook za 12,90zł, druk za 23,94zł (kolejna książka korespondenta z Waszyngtonu.)
 • Wybrzeże Bułgarii. Travelbook. Wydanie 3 Roberta Sendka 26,90zł e-book za 12,90zł, druk 16,14zł (sprawdził się ten przewodnik /w wersji drukowanej wydania 1 akurat/ podczas naszego wyjazdu)
 • Udręka i ekstaza Irvinga Stone'a 47,90zł e-book za 24,90zł (fascynująca biografia Michała Anioła Buonarroti pokazująca bohatera jako człowieka z jego wadami, dylematami, i niesłychaną pasją do sztuki. Książka dla każdego, kto chce zagłębić się w atmosferę Renesansu, poznać rzeźbiarza i jego środowisko, zrozumieć wybory artysty, a tym samym nieco inaczej spojrzeć na jego dzieła.Książka zawiera dużo interesujących szczegółów, ale czyta się ją znakomicie. Wciąga niczym przygoda, w której towarzyszymy przyjacielowi na jego drodze życia. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów Michała Anioła)
 • Skiba. Ciągle na wolności Krzysztofa Skiby, Jakuba Jabłonki i Pawła Łęczuka 39,99zł e-book za 19,90zł (Ciekawie napisana biografia artysty z grupy Big Cyc, aktywnego opozycjonisty z czasów PRL-u)
 • Krótka historia informatyki Ryszarda Tadeusiewicza 34,99zł e-book za 9,90zł (Krótko, acz treściwie i przede wszystkim w ciekawy sposób przedstawiona historia informatyki. Autora osobom interesującym się sztuczną inteligencją, a w szczególności sieciami neuronowymi przedstawiać nie muszę)
 • Najmądrzejszy w pokoju. Jaki korzyści możemy czerpać z najważniejszych odkryć psychologii społecznej Thomasa Gilovicha i Lee Rossa 39,90zł e-book za 19,90zł (Książka w przystępny sposób opisująca różne zachowania ludzi. Można potraktować jako ciekawie napisany, prostym językiem wstęp do psychologii. Dodatkowo możemy skorzystać z niektórych przykładów tam opisanych jako przydatne porady zarówno biznesowe, jak i w życiu prywatnym)
 • Teoria wszystkiego, czyli krótka historia wszechświata Stephena W. Hawkinga 39,00zł e-book za 16,90zł, audiobook za 12,90zł, druk za 23,40zł (W dość przystępny sposób opisane teorie powstania jak i przyszłości wszechświata. Trochę trudnych zagadnień fizycznych w bardzo przystępny sposób opisanych)

Propozycja książki "do poduszki"

 • Biuro Wszelkiego Pocieszenia Wojciecha Zimińskiego 32,90zł e-book za 14,90zł (słuchaczom czwartkowych wydań audycji "Urywki z rozrywki" chyba nie muszę przedstawiać. Książka to spisane monologi wygłaszane jaliś czas temu na żywo w czwartki tuż przed godziną 9. Niestety dywagacje redaktorów o kolorze rajstopek w których przybyli do pracy nie są spisane w książce)
 • Biuro Wszelkiego Pocieszenia. Ministerstwo absurdu Wojciecha Zimińskiego 34,90zł e-book za 16,90zł, druk za 20,94zł (autorowi mało było sławy, więc wydał drugą część książki powyżej - dla lubiących teksty satyryczne)
 • Trzech panów w łódce (nie licząc psa) z angielskim Jerome'iego K. Jerome'a 41,91zł e-book za 24,90zł (Klasyka, tym razem w wersji pozwalającej uczyć się angielskiego. Ostatnio przypomniałem sobie i znów w wielu miejscach ciężko było mi powstrzymać się by nie wybuchnąć śmiechem)

2017-05-17 21:24:51


promocja książki