Drobne programowanie

Kaczuś zaprasza do opowieści o algorytmach, językach programowania i strukturach danych

Na stronie stosowane są pliki cookies. Więcej na podstronie.
odsłon: 1038

Kiermasz Wielkanocny

Wielkanoc 2024
Z okazji Wielkanocy w księgarniach: Ebookpoint, Helion, Onepress, Sensus, Editio, Bezdroża i Videopoint tradycyjnie wybrane książki i kursy video możemy kupić w specjalnych cenach!

Osoby, które chcą znaleźć coś dla siebie, a ciężko im się przedzierać przez multum stron, mogą pobrać informacje w plikach w formatach: csv, xlsx i ods Proszę zwrócić uwagę, że tym razem mamy w 2 zakładkach (w postaci csv w dwóch plikach). Tu postaram się przedstawić kilka propozycji książkowych, na które moim zdaniem warto zwrócić uwagę:

Propozycje książek o programowaniu bądź też luźno związanych z programowaniem

Propozycje książek opisujących świat współczesny i historyczny

 • Automaty liczą. Komputery PRL Bartłomieja Kluski 23,00zł e-book za 9,90zł (opisana na osobnej podstronie)
 • Duch w sieci. Moje przygody jako najbardziej poszukiwanego hakera wszech czasów Kevina Mitnicka (Author), Steve'a Wozniaka (Foreword) i Williama L. Simona (Contributor) 59,90zł e-book za 24,90zł, druk za 35,94zł, audiobook za 12,90zł (Historia życia niedawno zmarłego Kevina Mitnicka. Na końcu też wspomniany wątek polski.)
 • Henryka Sytnera Wakacje na Dwóch Kółkach Robert Robb Maciąg i Henryk Sytner 39,00zł e-book za 14,90zł (osoby słuchające kiedyś radia zwanego Trójką kojarzą coroczną akcję "Wakacje na dwóch kółkach" organizowaną odkąd pamiętam w Polskim Radiu)
 • Kulisy Kulinarnej Akademii Marka Brzezińskiego 39,90zł e-book za 9,90zł (autor znany wielu osobom z anteny Trzeciego Programu Polskiego Radia, szczególnie z opisów Tour de France, teraz współpracownik Radia 357, serwuje nam opis Francji przy okazji opowieści o swoich studiach na prestiżowej akademii kulinarnej)
 • Wałkowanie Ameryki Marka Wałkuskiego 34,90zł e-book za 9,90zł, audiobook za 12,90zł (kolejny dziennikarz związany z Programem Trzecim. Książka opisana krótko w innym miejscu strony)
 • To jest napad! Czyli kawałek nieznanej historii Ameryki Marka Wałkuskiego 39,90zł e-book za 14,90zł, audiobook za 12,90zł (kolejna książka korespondenta z Waszyngtonu.)
 • Wybrzeże Bułgarii. Travelbook. Wydanie 3 Roberta Sendka 26,90zł e-book za 9,90zł, druk za 8,90zł (sprawdził się ten przewodnik /w wersji drukowanej wydania 1 akurat/ podczas naszego wyjazdu)
 • Krótka historia informatyki Ryszarda Tadeusiewicza 34,99zł e-book za 14,90zł (Krótko, acz treściwie i przede wszystkim w ciekawy sposób przedstawiona historia informatyki. Autora osobom interesującym się sztuczną inteligencją, a w szczególności sieciami neuronowymi przedstawiać nie muszę)
 • Udręka i ekstaza Irvinga Stone'a 47,90zł e-book za 25,90zł (fascynująca biografia Michała Anioła Buonarroti pokazująca bohatera jako człowieka z jego wadami, dylematami, i niesłychaną pasją do sztuki. Książka dla każdego, kto chce zagłębić się w atmosferę Renesansu, poznać rzeźbiarza i jego środowisko, zrozumieć wybory artysty, a tym samym nieco inaczej spojrzeć na jego dzieła.Książka zawiera dużo interesujących szczegółów, ale czyta się ją znakomicie. Wciąga niczym przygoda, w której towarzyszymy przyjacielowi na jego drodze życia. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów Michała Anioła)

Propozycje książek z innych dziedzin nauki i poradniki

 • Naucz się w 7 godzin: Jak tworzyć mapy myśli Slavcho Rangelova, Ireny Sidor-Rangełow i Anny Gergany Rangełow 23,05zł e-book za 6,90zł (Poradnik, jak nauczyć się tworzyć mapy myśli - nic nadzwyczajnego, ale cena nienajgorsza)
 • Test Marshmallow. O pożytkach płynących z samokontroli Waltera Mischela 59,90zł e-book za 29,90zł (Książka opisująca badania naukowe przeprowadzone na dzieciach odnoszące się do umiejętności odroczenia chwilowej przyjemności, by uzyskać większą nagrodę. Znajdziemy tam wiele wskazówek, jak wykorzystać wyniki eksperymentów w naszym życiu)
 • Podręcznik startupu. Budowa wielkiej firmy krok po kroku Steve Blank i Bob Dorf 99,00zł e-book za 34,90zł, audiobook za 12,90zł (książka nie najgorsza, ciekawe przykłady, które mogą zmienić nasze myślenie o własnym biznesie. Wkurza trochę w tłumaczeniu "plan" jako "mapa drogowa", ogólnie książka dla każdego myślącego o własnym biznesie. Warto zacząć czytać zanim się zacznie.)
 • Sztuka wojny. Wydanie III Sun Tzu 49,90zł e-book za 19,90zł, audiobook za 12,90zł, druk za 29,94zł (klasyczna Sztuka wojny wzbogacona o uwagi następcy, Sun Pina oraz współczesne komentarze.)
 • Najmądrzejszy w pokoju. Jaki korzyści możemy czerpać z najważniejszych odkryć psychologii społecznej Thomasa Gilovicha i Lee Rossa 59,90zł e-book za 29,90zł (Książka w przystępny sposób opisująca różne zachowania ludzi. Można potraktować jako ciekawie napisany, prostym językiem wstęp do psychologii. Dodatkowo możemy skorzystać z niektórych przykładów tam opisanych jako przydatne porady zarówno biznesowe, jak i w życiu prywatnym)
 • Książę Niccolo Machiavelliego (tłumaczenie: W. K. Marriott) 29,90zł e-book za 9,90zł, audiobook za 12,90zł, druk za 17,94zł (klasyczna książka o zdobywaniu i utrzymywaniu władzy)
 • Odczarować medytację Doroty Mrówki 34,90zł e-book za 9,90zł, audiobook za 12,90zł (Trochę przydatnych informacji dla osób chcący mieć podstawową wiedzę o medytacji, tak o historii jak i o tym jak może pomóc dziś)
 • Teoria wszystkiego, czyli krótka historia wszechświata Stephena W. Hawkinga 39,90zł e-book za 9,90zł, audiobook za 12,90zł, druk za 23,40zł (W dość przystępny sposób opisane teorie powstania jak i przyszłości wszechświata. Trochę trudnych zagadnień fizycznych w bardzo przystępny sposób opisanych)
 • Bogać się kiedy śpisz. Jak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz Bena Sweetlanda 34,70zł e-book za 14,90zł (Trochę papki motywacyjnej, ale z dobrymi poradami, jeśli chodzi o wykorzystanie snu i nastawienia - metoda wykorzystywania snu do pisania prac domowych z polskiego była przeze mnie wykorzystywana skutecznie w czasach szkoły podstawowej i liceum, gdy jeszcze nie wiedziałem, że ktoś to opisał)

Propozycja książki "do poduszki"

 • Biuro Wszelkiego Pocieszenia Wojciecha Zimińskiego 32,90zł e-book za 9,90zł (słuchaczom czwartkowych wydań audycji "Urywki z rozrywki" chyba nie muszę przedstawiać. Książka to spisane monologi wygłaszane jakiś czas temu na żywo w czwartki tuż przed godziną 9. Niestety dywagacje redaktorów o kolorze rajstopek w których przybyli do pracy nie są spisane w książce)
 • Biuro Wszelkiego Pocieszenia. Ministerstwo absurdu Wojciecha Zimińskiego 34,90zł e-book za 9,90zł, druk za 10,90zł (autorowi mało było sławy, więc wydał drugą część książki powyżej - dla lubiących teksty satyryczne)
 • Trzech panów w łódce (nie licząc psa) z angielskim Jerome'iego K. Jerome'a 41,91zł e-book za 24,90zł (Klasyka, tym razem w wersji pozwalającej uczyć się angielskiego. Ostatnio przypomniałem sobie i znów w wielu miejscach ciężko było mi powstrzymać się by nie wybuchnąć śmiechem)
 • Burzliwe dzieje pirata Rabarbara Wojciecha Witkowskiego 21,89zł audiobook po 10,90zł (Zabawne historie dla dzieci, z czasów, gdy jeszcze poprawność polityczna nie była głównym nurtem)
 • Bajki robotów Stanisława Lema 29,90zł audiobook po 12,90zł (Klasyka - opowiadania SF, których nie można nie znać)

2016-09-15 22:38:14


promocja książki e-booki