Drobne programowanie

Kaczuś zaprasza do opowieści o algorytmach, językach programowania i strukturach danych

Na stronie stosowane są pliki cookies. Więcej na podstronie.
odsłon: 903

Kiermasz Wielkanocny

Wielkanoc 2022
Z okazji Wielkanocy w księgarni Ebookpoint wybrane książki i kursy video możemy kupić w specjalnych cenach! W tych samych cenach można kupić też w księgarniach (aczkolwiek tam mogą być dostępne nie wszystkie pozycje): Helion, Onepress, Editio, Sensus, Bezdroża i Videopoint.

Osoby, które chcą znaleźć coś dla siebie, a ciężko im się przedzierać przez multum stron, mogą pobrać informacje w plikach w formatach: csv, xlsx i ods Tu postaram się przedstawić kilka propozycji, na które moim zdaniem warto zwrócić uwagę:

Propozycje książek o programowaniu bądź też luźno związanych z programowaniem

Propozycje książek opisujących świat współczesny i historyczny

 • Automaty liczą. Komputery PRL Bartłomieja Kluski 23,00zł e-book za 11,90zł (opisana na osobnej podstronie)
 • Radiota, czyli skąd się biorą Niedźwiedzie Marka Niedźwieckiego 29,90zł e-book za 17,90zł, audiobook za 15,90zł (Z poprzedniej książki "Nie wierzę w życie pozaradiowe" można było odnieść wrażenie smutku i samotności, łagodzonej przez pasję do muzyki i do radia. Tu pasji, ciepła i wielowątkowego Niedźwiedzia jest więcej. Jest to taka historia o Marku z Szadku, który studiował budownictwo w Łodzi, pracuje w Warszawie, a jak gdzieś jest za granicą, to kupuje płyty, i potem płaci za nadbagaż. Taka fafuła, jak sam o sobie mówi. Dla fanów Marka Niedźwieckiego, choć może i nie tylko)
 • Henryka Sytnera Wakacje na Dwóch Kółkach Robert Robb Maciąg i Henryk Sytner 39,00zł e-book za 16,90zł, druk za 23,40zł (osoby słuchające kiedyś radia zwanego Trójką kojarzą coroczną akcję "Wakacje na dwóch kółkach" organizowaną odkąd pamiętam w Polskim Radiu)
 • Australijczyk Marka Niedźwieckiego 39,90zł e-book za 22,90zł (Doskonały przewodnik po Australii, z perspektywy wielokrotnego bywalca, miłośnika win australijskich oraz tamtejszej przyrody. Trochę historii o spotkanych ludziach i zdjęć. Książka do poduszki, ale też pozycja obowiązkowa dla tych, co planują wyjazd do Australii)
 • Kulisy Kulinarnej Akademii Marka Brzezińskiego 39,90zł e-book za 16,90zł, druk za 23,94zł (autor znany wielu osobom z anteny Trzeciego Programu Polskiego Radia, szczególnie z opisów Tour de France, teraz współpracownik Radia 357, serwuje nam opis Francji przy okazji opowieści o swoich studiach na prestiżowej akademii kulinarnej)
 • Wałkowanie Ameryki Marka Wałkuskiego 34,90zł e-book za 14,90zł, audiobook za 12,90zł (kolejny dziennikarz związany z Programem Trzecim. Książka opisana krótko w innym miejscu strony)
 • To jest napad! Czyli kawałek nieznanej historii Ameryki Marka Wałkuskiego 39,90zł e-book za 16,90zł, audiobook za 12,90zł, druk za 23,94zł (kolejna książka korespondenta z Waszyngtonu.)
 • Wybrzeże Bułgarii. Travelbook. Wydanie 3 Roberta Sendka 26,90zł e-book za 11,90zł, druk za 16,14zł (sprawdził się ten przewodnik /w wersji drukowanej wydania 1 akurat/ podczas naszego wyjazdu)
 • Skiba. Ciągle na wolności Krzysztofa Skiby, Jakuba Jabłonki i Pawła Łęczuka 39,99zł e-book za 23,90zł (Ciekawie napisana biografia artysty z grupy Big Cyc, aktywnego opozycjonisty z czasów PRL-u)
 • Krótka historia informatyki Ryszarda Tadeusiewicza 34,99zł e-book za 9,90zł (Krótko, acz treściwie i przede wszystkim w ciekawy sposób przedstawiona historia informatyki. Autora osobom interesującym się sztuczną inteligencją, a w szczególności sieciami neuronowymi przedstawiać nie muszę)
 • George Lucas. Gwiezdne wojny i reszta życia Briana Jaya Jonesa 39,90zł e-book za 20,90zł (autor wielu biografii znanych osób, tym razem zajął się życiorysem Georga Lukasa)

Propozycje książek z innych dziedzin nauki i poradniki

 • Naucz się w 7 godzin: Jak tworzyć mapy myśli Slavcho Rangelova, Ireny Sidor-Rangełow i Anny Gergany Rangełow 23,05zł e-book za 6,90zł (Poradnik, jak nauczyć się tworzyć mapy myśli - nic nadzwyczajnego, ale cena nienajgorsza)
 • Test Marshmallow. O pożytkach płynących z samokontroli Waltera Mischela 39,90zł e-book za 20,90zł (Książka opisująca badania naukowe przeprowadzone na dzieciach odnoszące się do umiejętności odroczenia chwilowej przyjemności, by uzyskać większą nagrodę. Znajdziemy tam wiele wskazówek, jak wykorzystać wyniki eksperymentów w naszym życiu)
 • Jak występować i zabłysnąć Macieja Orłosia 25,53zł e-book za 9,90zł (Poradnik napisany przez znanego prezentera z uwagami na co powinniśmy zwrócic uwagę przygotowując się do występu publicznego. Dużo miejsce poświęcone jest wyglądowi, ale w końcu autor znany jest z ekranu telewizji, a teraz próbuje swoich sił w Radiu Nowy Świat)
 • Podręcznik startupu. Budowa wielkiej firmy krok po kroku Steve Blank i Bob Dorf 99,00zł e-book za 29,90zł, audiobook za 12,90zł, druk za 59,40zł (książka nie najgorsza, ciekawe przykłady, które mogą zmienić nasze myślenie o własnym biznesie. Wkurza trochę w tłumaczeniu "plan" jako "mapa drogowa", ogólnie książka dla każdego myślącego o własnym biznesie. Warto zacząć czytać zanim się zacznie.)
 • Sztuka wojny. Wydanie III Sun Tzu 29,90zł e-book za 12,90zł, audiobook za 12,90zł (klasyczna Sztuka wojny wzbogacona o uwagi następcy, Sun Pina oraz współczesne komentarze. Jest nowe wydanie drukowane 39,90zł za 23,94)
 • Najmądrzejszy w pokoju. Jaki korzyści możemy czerpać z najważniejszych odkryć psychologii społecznej Thomasa Gilovicha i Lee Rossa 49,90zł e-book za 25,90zł (Książka w przystępny sposób opisująca różne zachowania ludzi. Można potraktować jako ciekawie napisany, prostym językiem wstęp do psychologii. Dodatkowo możemy skorzystać z niektórych przykładów tam opisanych jako przydatne porady zarówno biznesowe, jak i w życiu prywatnym)
 • Książę Niccolo Machiavelliego (tłumaczenie: W. K. Marriott) 29,90zł e-book za 12,90zł, druk za 17,94zł audiobook za 12,90zł (klasyczna książka o zdobywaniu i utrzymywaniu władzy)
 • Odczarować medytację Doroty Mrówki 34,90zł e-book za 14,90zł, audiobook za 12,90zł (Trochę przydatnych informacji dla osób chcący mieć podstawową wiedzę o medytacji, tak o historii jak i o tym jak może pomóc dziś)
 • Teoria wszystkiego, czyli krótka historia wszechświata Stephena W. Hawkinga 29,90zł e-book za 12,90zł, audiobook za 12,90zł, druk za 17,94zł (W dość przystępny sposób opisane teorie powstania jak i przyszłości wszechświata. Trochę trudnych zagadnień fizycznych w bardzo przystępny sposób opisanych)

Propozycja książki "do poduszki"

 • Ani Mru-Mru. O dwóch takich, co było ich trzech Marcina Wójcika, Michała Wójcika i Waldemara Wilkołka 32,90zł e-book za 17,90zł (Książka w postaci rozmowy z wtrętami z członkami kabaretu Ani Mru Mru - ciekawa odprężająca pozycja, w sam raz do czytania na wakacjach)
 • Biuro Wszelkiego Pocieszenia Wojciecha Zimińskiego 32,90zł e-book za 13,90zł (słuchaczom czwartkowych wydań audycji "Urywki z rozrywki" chyba nie muszę przedstawiać. Książka to spisane monologi wygłaszane jakiś czas temu na żywo w czwartki tuż przed godziną 9. Niestety dywagacje redaktorów o kolorze rajstopek w których przybyli do pracy nie są spisane w książce)
 • Biuro Wszelkiego Pocieszenia. Ministerstwo absurdu Wojciecha Zimińskiego 34,90zł e-book za 14,90zł, druk za 20,94zł (autorowi mało było sławy, więc wydał drugą część książki powyżej - dla lubiących teksty satyryczne)
 • Trzech panów w łódce (nie licząc psa) z angielskim Jerome'iego K. Jerome'a 41,91zł e-book za 23,90zł (Klasyka, tym razem w wersji pozwalającej uczyć się angielskiego. Ostatnio przypomniałem sobie i znów w wielu miejscach ciężko było mi powstrzymać się by nie wybuchnąć śmiechem)
 • Laseczka i tajemnica Zbigniewa Nienackiego 29,99zł e-book i audiobook po 17,90zł (Powojenna Łódź i okolice w kryminale autora serii o Panu Samochodziku.)

2016-09-15 22:38:14


promocja książki e-booki